עדשה חורפית בפארק: כך תוציאו מהסמארטפון שלכם את תמונות החורף הטובות ביותר

ימי חורף אמיתיים, אפורים, רטובים וסוערים – אין לנו הרבה בשנה. לכן, כשהם סוף סוף מגיעים, כל חובבי הצילום מתחרים ביניהם כדי להוציא תמונת חורף מהממת. אז איך תתפסו בבירור את טיפות הגשם, איך תחדדו את גושי הברד וכיצד תגרמו לתמונות להיראות צבעוניות למרות האפרוריות? קחו את הסמארטפון, תרמוס חם ומטרייה – וצאו להתאמן בפארק, עם הנוף הטבעי הכי יפה, שנמצא ממש ליד הבית.

גשם גשם משמים, איך מצלמים את טיפות המים?

כדי לצלם טיפות גשם בבירור, צריך שיעבור דרכן אור. חפשו פינה מוארת בפארק, תחת פנס רחוב או פרוז׳קטור במגרש הכדורסל, וצלמו את הגשם דרך אלומות האור. מדובר באתגר לא פשוט, משום שצילום באור יכול ״לשרוף״ את התמונה, לכן, תידרשו למצוא תחילה את נקודת האיזון.

ברקים – טריק למתקדמים

התחילה סופת ברקים שאינכם יודעים כמה זמן תימשך? ותרו מראש על הניסיון לתפוס את הברק בשוט אחד. במקום זה, הפעילו את מצלמת הווידאו באיכות הגבוהה ביותר שלה וצלמו בלי לזוז עד שתתפסו לפחות שני ברקים. אחר כך, הפעילו את הסרטון וחפשו את הפריים עם הברק. עשו צילום מסך, שייפו את התמונה בעזרת יישום עיבוד התמונה, וכמובן – חתכו אותה, כדי שממשק הסמארטפון לא יישאר בטעות בתמונה הסופית. על רקע המרחבים הבלתי נדלים של פארק מנחם בגין וקו האופק החלק, תמונת הברק שלכם תגרוף הרבה מאוד לייקים. ואם אתם ברי מזל ירד גם ברד..

ברד ירד בדרום הפארק הערב

בתמונות חורף קשה מאוד להבדיל בין גשם לברד, כי בעת נפילתו אל הקרקע הברד מצטלם כמו טיפות גשם, אלא אם יש המון אור ואתם מצוידים בעדשת מאקרו מיוחדת. אם אתם מתחזקים חשבון אינסטגרם חובב ומחזיקים בסמארטפון סטנדרטי, תפסו את הברד כשהוא מכה בשלוליות בפארק או כשהוא נערם ויוצר משטח לבן על משטחי הדשא, שולחנות הפיקניק או מגרשי הספורט שנמצאים סביבכם בכל פינה בפארק.

צילום קשת בענן

התמזל מזלכם ותוך כדי הטיול שלכם בפארק הופיעה קשת בשמיים? צפו אתגר. למרות המראה המרשים שיש לקשת במציאות, להעביר אותה דרך התמונה זה לא פשוט. לרב, הקשת לא תיכנס במלואה לפריים וגם הצבעים ייצאו פחות חדים. לכן, מומלץ ללכוד מקטע של הקשת על רקע שיעזור לה להיות בולטת לעין – רצוי רקע אפור עם מעט מאוד אובייקטים. כמו כן, השתמשו במערכת הזום הידנית של הסמארטפון, וקבעו אותו ישירות על הקשת. זה יעניק לצבעיה חדות ופוקוס.

טיפ אחרון: אתם כבר בפארק, צאו לטיול קטן. אין כמו הליכה חורפית בפארק כדי להירגע, לחשוב קצת, לעבד את היום ולתכנן את הבאות (עם מעיל, וצעיף!).

שיהיה לכולנו חורף חם ופוטוגני!

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם