חמישה טיפים ליוגה בפארק

1. תשכחו מהמזרן והתחברו לאדמה

אתם בדרך חזרה הביתה ואין לכם מזרן? זה לא תירוץ! היות ובפארק לא חסרות מדשאות רחבות ידיים, אין צורך להצטייד במזרן יוגה בכדי ליהנות מתרגול איכותי. המזרן אינו הכרחי כשלרשותכם עומדת קרקע טבעית ורכה, ואף יותר מזה: קיום התרגילים מבלי להשתמש במזרן החוצץ יקרב אתכם לאנרגיה של האדמה ויעמיק את עבודתכם ביסודות של יציבות, קרקוע והשתרשות.

2. בחרו פינה שקטה וירוקה והתרכזו בטבע

בפארק תל-אביב, כשאתם מוקפים בעצים וברקע פכפוכי הנהר וציוץ הציפורים, העמיקו את ההתחברות לטבע באמצעות תרגולי נשימה ומבט. התחילו את התרגול בעיניים עצומות עם תרגילי נשימה (סוריה בדהאנה, אוג׳יי, שיטקארי ו/או שיטאלי). לאחר חמש דקות פקחו את העיניים, הישירו מבט והתרכזו בטבע שסביבכם בכדי להרגיש את המרחב ולספוג את הסביבה לקראת התרגול המלא.

תמונת אווירה - יוגה

3. הגיעו עם רצף תנוחות מבעוד מועד

יוגה מבוססת על זרימה, ריכוז והרמוניה. בכדי לקיים תרגול יסודי ושוטף, הכינו מראש רצף תנוחות שאתם זוכרים ואוהבים בכדי לא להתעסק בפלאפון ולהסיח את הדעת. תוכלו גם לכתוב את הרצף על פתקית ולהניחה לצדכם. ההמלצה שלנו לרצף מרגיע במיוחד היא: כלב מביט מטה (Adho Mukha Svanasana), תנוחות עמידה (Utthita Trikonasana , Parsvakonasana), תנוחת שיווי משקל (vrkshasana – Tree Pose), תנוחות התמסרות לקרקע (Child pose, Half pegeon) ולסיום 10 דקות הרפייה ונשימות (Savasana).

תמונת אווירה יוגה 2

4. נצלו את הדשא לתרגול תנוחות הפוכות

אחד המאפיינים הייחודיים של היוגה הוא ההכנסה של הגוף למצב מהופך ביחס לשדה הכובד. התרגול של תנועות הפוכות מזרים דם בריא למוח, מחדש את התאים ומגביר את כוח ובהירות המחשבה. כך שאם אתם מרגישים שהראש שלכם מתפוצץ ממחשבות, נצלו את הדשא של הפארק עבור תנועות הפוכות כמו שירשאסנה (עמידת ראש) וסארבאנגאסאנה (עמידת כתפיים). הקרקע הרכה תאפשר לכם להתייצב בנינוחות ולהתמסר לנפילה.

5.  חפשו נקודה מתאימה לתרגול מבחינת הטמפרטורה

בכדי ליהנות מתרגול שליו ונטול הפרעות, התהלכו במרחבי הפארק ואתרו מיקום שבו תוכלו להתחמם מהשמש אך גם להיות תחת צל. ביוגה, חשוב שהטמפרטורה תהיה באמצע – לא קרה מדי ולא חמה מדי. בפארק, במזג אוויר טבעי, תוכלו להפיק מהתרגול שלכם את המירב: לשאוף אוויר צלול ונקי, להתרענן ממשבי רוח נעימים ולהתמסר אל קרני השמש המרגיעות.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם