רוקדים בפארק ת"א: הכירו את "הקבוצה"

ברחובות שלנו, כמו שנאמר בשיר, יש קסם מיוחד. "הקבוצה" הוא בית למחול, קונטקט ואימפרוביזציה שנמצא ממש בסמוך לפארק תל-אביב, ומושך אליו צעירים ומבוגרים מכל העיר. תכנית הלימודים שלו מתמקדת במחול עכשווי, אימפרוביזציה ומה שקרוי קונטקט אימפרוביזציה – אלתור בתנועה ובמגע, תוך הקשבה לסביבה ומתן חופש לביטוי ופורקן עצמי.

בניגוד למסגרות מחול רבות אחרות, ב"קבוצה" מקפידים על הקניית גישה הרמונית לגוף וליצירה מעבר לפיתוח יכולות טכניות. ה״אני מאמין״ של בית הספר דוגל ברעיון כי התנועה מעניקה לאדם אפשרות להשתחרר, להתבונן פנימה ולהעצים את עצמו – ומתוך כך לחיות באיכות חיים גבוהה ובשלמות עם הסביבה. זוהי גם הסיבה שהשיעורים מועברים בקבוצות קבועות ואינטימיות ומקדמים חקירה והתפתחות אישית.

הדבר המיוחד ביותר ב״קבוצה״ הוא האג׳נדה שעומדת מאחורי המפעל – רצון לאפשר לכל אדם בכל גיל להתחיל ללמוד ריקוד וליהנות מהאפקטיביות והתרומה של תנועתיות, בין אם הוא רקד בעבר ובין אם מעולם לא דרכה רגלו בסטודיו לריקוד. יחד עם זאת, על אף התפיסה הליברלית והפתוחה שלהם – המקצועיות של בית הספר לא נפגעת והמקום מחזיק בצוות מורים שכולל את טובי הרקדנים, הרקדניות והיוצרים בארץ.

בנוסף, מתוקף העקרונות של המקום, חוץ מהתעסקות במחול ה״קבוצה״ מארגנת פרויקטים של אקטיביזם חברתי ויוצרת דיאלוג בין תושבי השכונה ובני אדם מכל שכבות האוכלוסייה. פרויקט הדגל שלה הוא ״קהילת יוצרים למען ארץ בריאה״, המבוסס על קהילת אמנים ויוצרים שלמדו ו/או לומדים ב״קבוצה״, שמפיקים מיזמים אמנותיים למען קידום שינויים חברתיים, סביבתיים ואקולוגיים.

לסיכום, אם אתם תושבי האזור – במרחק נגיעה מכם נמצאת חוויה תנועתית, מרעננת ואנרגטית מאין כמותה. תוכלו להירשם למגוון קורסים ומסלולים, לטעום מהשיעורים הפתוחים, להתנסות בסדנאות העשרה ולקחת חלק באירועי מחול שונים – שלל פעילויות שיעשירו את שגרת היומיום שלכם וייצבעו את חייכם בעשייה וחיות. רוצים לקבל הצצה? היכנסו לאתר של ״הקבוצה״ ושוטטו בין הטקסטים מעוררי ההשראה שפרושים שם. מבטיחים שהחשק יתעורר בכם מיד.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם