הכירו את עמותת "לב אוהב" למען ילדים ונוער

29.03.2018

עמותת ״לב אוהב״ פועלת מזה עשרים שנה ומהווה פלטפורמה דרכה עסקים שמעוניינים לתרום לקהילה יכולים לעשות זאת בצורה המשכית ומשמעותית. אחד מהפרויקטים החשובים ביותר שמקדמת העמותה היא תכנית ״מאה לבבות״, במהלכה מפתחים ומחזקים קהילות בשכונות שונות ברחבי הארץ.

השכונות שמאומצות על ידי ״לב אוהב״ זוכות לתרומה בשלוש רמות: עבודה ישירה עם האוכלוסיה הצעירה, כלומר – ילדים שנמצאים בשלב רגיש בהתפתחותם, עבודה עם ההורים ויצירת מסגרות בהן מטפחים את הקשר שבין ההורה והילד ולבסוף עבודה ברמה קהילתית שמטרתה לייצר קהילה יצירתית, פורחת ויוזמת שתוכל בסופו של יום לתחזק את עצמה ולהוות סביבה חיובית וחמה לתושביה.

לפעילות העמותה קיימת צלע נוספת: ״הקבוצה״, אודותיה סופר לכם בכתבה אחרת. המטרה הכוללת היא לייצר שינוי חברתי בקהילה תוך הישענות על הכלים והעקרונות של ״הקבוצה״ – ריקוד, תנועה, ביטחון אישי ואמונה בסביבה של שלום וקבלה. כך למשל, בחודש ינואר נפתח בשכונה חוג ריקוד לאמהות ובנותיהן. אמנם השיעורים עצמם התקיימו בנפרד, אבל בתחילת הפרויקט, בשיאו ובסופו התקיימו שיעורים משותפים בהם הדגש הושם על הקשר שבין אם ובתה.

מה עוד יש לעמותה להציע? מסגרות חברתיות לילדים אחר הצהריים, סיוע מקצועי בשיעורי בית, חוגי תיאטרון, יצירה, משחק ושלל מסגרות נוספות שפתוחות לכל התושבים ומבקשות לתווך ולגשר בין כולם – במטרה לבסס קהילה מחבקת וליצור תחושה של שייכות ובית. ומה בעתיד? שוק חברתי ״מהיצרן לצרכן״, הקמת גינה קהילתית, קייטנת קיץ ועוד. נשמע נעים, לא? המשיכו לעקוב בכדי לגלות עוד על חיי הקהילה הענפים שמצפים לכם בשכונה, והציצו על הנעשה דרך האתר של ארגון ״לב אוהב״.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם