5 תרגילים שימנעו פציעות ספורט לפני אימון בחורף

גם אתם שמעתם שהתחילו עבודות להקמת מגרשי כדורגל וכדורסל בפארק מנחם בגין, ואתם לא יכולים לחכות למשחק סוער בגשם עם החברים? שנייה לפני שתפתחו קבוצה בוואטסאפ – יצאנו לפארק תל אביב לתשאל את הרצים והמתעמלים כיצד הם נערכים לאימונים בחורף, וחזרנו עם תשובות מעניינות במיוחד.

מסתבר שבחורף חשוב במיוחד לערוך חימום לפני פעילות גופנית – כדי לגונן על הגוף מפני פציעות שעשויות להיגרם בשל הקור והרטיבות. היות ופעילות בקור עלולה לגרום לשרירים להתכווץ, חשוב מאוד לחמם אותם לפני האימון ככל הניתן (כדורגל וכדורסל, אגב, הם אימונים לכל דבר). אז איך תתחממו לפני? ככה:

  1. לכו עד הפארק בקצב מהיר

תראו מה זה, אפילו את הדרך לפארק אפשר לייעל! אם תקפידו לפני האימון לצעוד אל פארק תל אביב בקצב מהיר ואפילו לרוץ קצת, תגיעו למגרש כשהשרירים שלכם כבר נמצאים בתהליך התחממות, וכשטמפרטורת הגוף כבר עלתה.

  1. עבדו על המפרקים

בקצב הדרגתי, התחילו עם תרגילים לסיבוב והנעת המפרקים. אחרי יום ארוך במשרד, הגוף שלכם ודאי נעול ומכווץ. לפני האימון, התחילו ב-10 סיבובי כתפיים, אגן, ברכיים וידיים. לאחר מכן, המשיכו עם מתיחות לירכיים: התכופפו כלפי כפות הרגליים כשאתם עומדים או בישיבה, ומתחו כל רגל לחוד.

  1. סקווטים הם המפתח

לפני שאתם משתטחים על מגרש הכדורגל החדש, התחילו עם קצת סקווטים – תרגילים שדורשים גם טכניקה וגם ריכוז. הסקווטים ימנעו מכם נפילת מתח ועייפות מוגברת בסוף האימון ויקטינו את הסיכוי שלכם לבצע תנועות לא נכונות על המגרש.

  1. אל תשכחו לנשום!

אחד המרכיבים החשובים בתרגילי חימום הוא דווקא תרגילי נשימה שמזכירים לנו כיצד באמת חשוב ונכון לנשום: דרך הסרעפת! בעזרת תרגילים לנשימת סרעפת אנחנו יכולים ליצור לחץ תוך בטני, והלחץ הזה מסייע לנו לגייס יותר כוח.

  1. חימום ספציפי: לאט, ובזהירות

יודעים שבאתם לפארק כדי לשחק עם החבר׳ה במגרש החדש שבנו לכבודכם? אחלה. לפני המשחק, בצעו בקצב מבוקר ואיטי את התנועות שאתם עומדים לבצע במהלך המשחק. בעגה המקצועית, חימום זה נקרא תרגול עצבי-שרירי, והוא גורם לכם לחזור על תבניות התנועה שתבצעו בליבת האימון.

לסיכום, מאחלים לכם חורף נעים ובריא!

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם